bazareonline
12 مرداد 1401 - 09:33

ایجاد پل ارتباطی بین مردم و مسئولان با راه اندازی دفاتر تسهیلگری

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: دفاتر تسهیلگری در محلات کمتر توسعه استان ایجاد می شود.

مسعود نوری گفت: براساس تفاهم نامه با وزارت کشور تا پایان سال جاری سه دفتر تسهیلگری در مناطقی مانند بافت فرسوده شهر دوگنبدان، مادون بلهزار و یکی از مناطق آسیب پذیر شهر دیشموک راه اندازی می شود.

او می گوید: برنامه های این مراکز با همکاری تشکل های مردم نهاد و دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد اجرا می  شود.

به گفته مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مسئولان متولی استان برای استفاده از تجربیات قبلی دیگر مناطق کشور به بوشهر سفر کرده و از راه اندازی دفاتر تسهیلگری آنان بازدید کرده اند.

نوری با اشاره به جمعیت ۳۶ هزار نفری مناطق مادوان بلهزار،گستره بافت فرسوده شهر دوگنبدان از محله رادک تا خیابان کیامرثی می گوید: راه اندازی دفاتر تسهیلگری به کاهش آسیب های اجتماعی در این مناطق کمتر توسعه یافته کمک می کند.

دفاتر تسهیلگریاو گفت: براساس ارزیابی های کارشناسی یک دفتر تسهیلگری در یکی از مناطق شهر دیشموک راه اندازی می شود .

به گفته نوری، راه اندازی دفاتر تسهیلگری پل ارتباطی بین مردم و مسئولان به شمار می رود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری می گوید: این دفاتر به معرفی آسیب ها، موانع، مشکلات و چالش های سطح جامعه می پردازد.

جمع‌آوری اطلاعات دقیق مبتنی بر وضعیت مناطق مسکونی، تلاش برای استفاده از ظرفیت ساکنان در زمینه شناسایی،حل مسائل و مشکلات محلات، پیگیری جهت جذب منابع مالی برای اجرای طرح ها  از اهداف دفاتر تسهیلگری است.

باشگاه خبرنگاران جوانکهگیلویه و بویراحمدیاسوج

شناسه خبر: 524460