bazareonline
14 مرداد 1401 - 15:58

مسئولان مشکلات اقتصادی را در بستر فرهنگی مرتفع کنند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: مسئولان از مباحث فرهنگی غفلت نکنند.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه که در مصلی شهر برگزار شد، بااشاره به مشکلات معیشتی کشور، توجه به مباحث فرهنگی را برای حل مشکلات اقتصادی ضروری دانست و گفت: مسیولان باید به مباحث فرهنگی اهمیت دهند و در بستر فرهنگی، مباحث اقتصادی را مدیریت و رفع کنند.

او گفت: مسئولان نباید به بهانه مدیریت معیشتی و اقتصادی از مباحث فرهنگی غفلت کنند.

حجت الاسلام قریشی بااشاره به سالروز حمله آمریکا به هیروشیما و فجایعی که برجا گذاشت، گفت: ظلمهایی ک در طول تاریخ مستکبران انجام داده اند، نباید فراموش شود بلکه باید نفرت از این افراد بازگویی و زنده بماند. دشمن می خواهد ظلمهایی که در جامعه بشری انجام داده به فراموشی سپرده شود.

امام جمعه ارومیه بااشاره به سالروز خبرنگار و تبریک این روز به تمامی خبرنگارانی که در مسیر جهاد تبیین و آگاه سازی جامعه و توسعه تلاش می کنند، خطاب به خبرنگاران گفت: خبرنگاری شغلی بااهمیت و تواما کار پرمسیولیتی است اما خبرنگاران باید در انتشار اخبار نسبت به اخلاقیات، انتشار اخبار صحیح و دقیق توجه جدی داشته باشند و از انعکاس اخبار دروغ بپرهیزند.

او می گوید: خبرنگاران باید انصاف در خبر، ممانعت از شبهه افکنی، حق طلبی، در انعکاس اخبار مدنظر قراردهند.

حجت الاسلام قریشی بر ضرورت دروازه بانی خبر تاکید کرد و گفت: نیاز نیست برخی اخباری که باعث تشویش اذهان و ایجاد استرس بین مردم می شود، گزارش شود.

او بااشاره به وجود تبلیغات فراوان در سطح شهر برای  تحصیل در خارج از کشور، گفت: جای تاسف است که عده ای در صددند تا سرمایه های کشور را به خارج از کشور هدایت کنند،  ضروری است آموزش عالی در این حوزه به جد ورود کنند.

او بااشاره به ایام محرم و عزاداری برای ابا عبدالله گفت: اسلام گریه ای که در مسیر معرفت،حق،روشنگری، ایمان و ترس از خدا باشد،را مقدس می شمارد که عزاداری و سوگواری برای امام حسین و یاران با وفایش نیز مقدس و ممدوح است.

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه امام حسین از شعایر الهی است، افزود: ضروری است نسبت به امام حسین و قیام این امام مظلوم معرفت پیدا کنیم و عزاداری امام حسین باید با شکوه توام با معرفت برگزار شود.

باشگاه خبرنگاران جوانآذربایجان غربیارومیه

شناسه خبر: 536819